

Pulsoksymetr napalcowy CMS50D przeznaczony jest do nieinwazyjnego pomiaru saturacji (SpO2) i pulsu na palcu w warunkach domowych oraz przychodniach, szpitalach, domach opieki. Mierzy on aktualną zawartość oksyhemoglobiny (HbO2) we krwi tętniczej metodą transmisji optycznej.
Kupując u nas, zawierasz transakcję z polską firmą i masz gwarancję szybkiej wysyłki z Polski. Zamówienia wysyłamy zawsze następnego dnia roboczego po złożeniu zamówienia.
W obecnej sytuacji pandemii pulsoksymety polecane są osobom z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2
Osoby chorujące na COVID-19 skąpoobjawowo lub bezobjawowo powinny bezwzględnie kontrolować poziom saturacji krwi.
Regulamin
Polityka prywatności
Pulsoksymetr napalcowy CMS50D przeznaczony jest do nieinwazyjnego pomiaru saturacji (SpO2) i pulsu na palcu w warunkach domowych oraz przychodniach, szpitalach, domach opieki. Mierzy on aktualną zawartość oksyhemoglobiny (HbO2) we krwi tętniczej metodą transmisji optycznej.
Pulsoksymetr to nieinwazyjne urządzenie elektroniczne służące do pomiaru przezskórnego wysycenia krwi tlenem, czyli saturacji. Drugim parametrem, który mierzy to urządzenie jest częstotliwość pracy serca, czyli puls.
Mechanizm działania pulsoksymetru polega na pochłanianiu promieniowania, o dwóch różnych długościach fal, przez krwinki czerwone znajdujące się w naczyniach włosowatych. Hemoglobina zawarta w krwinkach czerwonych pochłania światło czerwone i podczerwone w różnym stopniu, w zależności od tego czy transportuje tlen (oksyhemoglobina), czy jest go pozbawiona (zredukowana hemoglobina). Urządzenie to wykorzystuje metodę spektofotometrii transmisyjnej i mierzy różnice pochłaniania promieniowania między hemoglobiną utlenowaną a nieutlenowaną. Na tej podstawie pulsoksymetr oblicza stopień nasycenia hemoglobiny tlenem, podawany w procentach. Parametr ten jest określany jako SpO2. Pomiar pulsoksymetrem jest bardzo prosty i polega na umieszczeniu opuszki palca w czujniku urządzenia, a następnie odczytaniu wyniku po kilku sekundach.
Pulsoksymetry są powszechnie wykorzystywane w szpitalnych oddziałach ratunkowych, oddziałach intensywnej terapii, salach operacyjnych, karetkach pogotowia oraz różnych placówkach medycznych. W szpitalach stosuje się zazwyczaj pulsoksymetry stacjonarne, które posiadają liczne dodatkowe funkcje.
Pulsoksymetry są stosowane niezależnie od wieku. U małych dzieci stosuje się pulsoksymetry pediatryczne, z czujnikiem zakładanym na nadgarstek lub stopę. Urządzenia te często dodatkowo umożliwiają pomiar temperatury ciała dziecka, co ma duże znaczenia w przebiegu infekcji.
Pulsoksymetry stosowane są także u sportowców uprawiających wspinaczkę wysokogórską, narciarstwo, skoki spadochronowe.
Pulsoksymetry napalcowe zalecane są do użytku domowego, w pracy czy podróży. Polecane są szczególnie osobom z chorobami układu oddechowego (astma, POCHP), serca i układu sercowo-naczyniowego, z nadciśnieniem, cukrzycą, osobom starszym z przewlekłymi chorobami, narażonym na bezdech senny, poddawanych tlenoterapii.
Przyjmuje się, że prawidłowy poziom natlenienia hemoglobiny wynosi od 95 do 99%. W przypadku dużych wysokości nad poziomem morza wyniki mogą być niższe. Wartości saturacji poniżej normy związane są z niewydolnością oddechową i wymagają interwencji lekarskiej.</>
W obecnej sytuacji pandemii pulsoksymety polecane są osobom z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2. W przebiegu COVID-19 u pacjentów może dojść do tzw. ”cichej hipoksji”. Jest to stan, w którym pacjent nie czuje, że jest niedotleniony. Szybka reakcja w takim przypadku pozwala na uniknięcie powikłań związanych z niedotlenieniem organizmu. Osoby chorujące na COVID-19 skąpoobjawowo lub bezobjawowo powinny bezwzględnie kontrolować poziom saturacji krwi.